Jak zaaranżować poddasze?

Jak zaaranżować poddasze?

Planowanie z wyprzedzeniem jest niezbędne, jeśli chodzi o jak najlepsze wykorzystanie ograniczonego światła naturalnego i odpowiednio zaplanowanego miejsca. Poddasze, to świetna część domu, która służy do przechowywania starych mebli, ubrań i innych rzeczy osobistych. Jednak strych może bardzo szybko zostać zagracony, jeśli nie jest odpowiednio zaplanowany. Planując z wyprzedzeniem i wykorzystując naturalne światło, możesz sprawić, że Twoje poddasze będzie idealnie zaaranżowane. 

Większość strychów jest naprawdę ciemna — nawet ciemniejsza niż zwykłe pokoje — co utrudnia wykonywanie jakichkolwiek prac konserwacyjnych lub przechowywania.

Aranżacja poddasza – na co postawić? 

Aby w pełni wykorzystać ciemną przestrzeń, zmaksymalizuj światło na strychu, instalując świetliki lub okna, aby wpuścić naturalne światło. Najlepiej będzie jeśli zawczasu zapoznasz się z artykułem o projektowaniu domu z poddaszem na portalu https://komfortowy.pl/. Jeśli już to zrobisz, to możesz zwrócić uwagę na takie aspekty jak użycie białych mebli, aby łatwo znaleźć to, czego potrzebujesz przy ewentualnie słabym oświetleniu. Zaplanuj również, gdzie umieścić wszystkie meble, aby wszystko ładnie do siebie pasowało i wyglądało czysto i uporządkowanie. Na koniec powieś grafikę na ścianach, aby Twoja i tak już świetna aranżacja była jeszcze lepsza. 

Jakie meble na poddaszu sprawdzą się najlepiej? 

Jeśli chodzi o umeblowanie, na poddaszu nie ma dużo miejsca na wiele innych rzeczy poza podłogą i niektórymi regałami. Z tego powodu wiele łóżek na antresoli i łóżek do przechowywania doskonale nadaje się na strych, ponieważ zajmują bardzo mało miejsca na podłodze, zapewniając jednocześnie wystarczającą ilość miejsca do przechowywania pod nimi. 

Wygodne krzesło sprawdza się również przy urządzaniu strychu, ponieważ zapewnia dobre miejsce na relaks po całym dniu spędzonym na krześle na dole. Na koniec rozważ dodanie niektórych elementów dekoracyjnych, takich jak latarnie lub zabytkowe zegary, aby dodać charakteru i wzmocnić motyw istniejących dekoracji.